3M™ Hookit™ mjuka skumsliprondeller kombinerar flexibla slipmaterial i aluminiumoxid med en mjuk skumdyna för att skapa ett mångsidigt slipmaterial för mattering med hög prestanda för våt eller torr hand- eller maskinanvändning.
3M™ Hookit™ mjuka skumsliprondeller är gjorda av ett mjukt skum som formar sig efter oregelbundna ytor och är bekväma att använda för hand. De kan användas vått eller torrt för hand eller med maskin i matteringsapplikationer. 3M™ Hookit™ mjuka skumsliprondeller och ark har utmärkt dammutsug tack vare hundratals laserperforerade hål som säkerställer en ren, dammfri arbetsmiljö. Dessa rondeller har utmärkt avverkning och finish.
Tack för din förfrågan. Informationen du lämnar på detta formulär kommer att användas för att svara på din förfrågan antingen via e-post eller telefon. Förfrågan besvaras av en 3M-representant alternativt av en av våra auktoriserade affärspartners, med vilka vi kan komma att dela din personliga information i enlighet med 3M:s sekretesspolicy.
Vi har fått ditt meddelande och tittar nu på din förfrågan
En av våra representanter kommer att kontakta dig via telefon eller e-post