3M™ Finesse-it™-polish – lila ingår i vår serie specialdesignade sammansättningar och polermedel avsedda för användning på originallack och värmebehandlad omlackering. Den lila polishen är utformad för att ge ett optimalt resultat vid användning av med en luft- eller eldriven polermaskin utrustad med 3M™ Finesse-it™-polerkuddar.
Polera trä samt billacker och ytbeläggningar på båt och flyg med 3M™ Finesse-it™-polish – lila. Den lila polishen ger även ett perfekt resultat vid ytbehandlingar som ska få en mjuk, halvmatt eller högglansig finish. Polishen är utformad för att ge ett optimalt resultat vid användning med en luft- eller eldriven polermaskin utrustad med 3M™ Finesse-it™-polerkuddar. Materialet kan även användas med Finesse-it Trizact™-lackrepareringssystemet för finishmålning vid biltillverkning och klarlacker. 3M Finesse-it-produkterna är specialdesignade sammansättningar och polermedel avsedda för användning på originallack och värmebehandlad omlackering. De avlägsnar sandrepor, defekter och slipmärken på en rad olika målade ytor. 3M Finesse-it-produkterna är en viktig del av vårt rekommenderade polersystem för reparation av ytdefekter i klarlacker, lackat trä, massiva ytor, gelbeläggning, pulverlackering, industrifärg, akryl och glas.
Tack för din förfrågan. Informationen du lämnar på detta formulär kommer att användas för att svara på din förfrågan antingen via e-post eller telefon. Förfrågan besvaras av en 3M-representant alternativt av en av våra auktoriserade affärspartners, med vilka vi kan komma att dela din personliga information i enlighet med 3M:s sekretesspolicy.
Vi har fått ditt meddelande och tittar nu på din förfrågan
En av våra representanter kommer att kontakta dig via telefon eller e-post