3M™ H8 Multisystemsats innehåller 3M™ H8 Multisystem och ett 3M™ Visir i WP96-serien. Produkterna skyddar mot UV-strålning, slag, smält metall och vätskestänk.
Få skydd mot slag, UV-strålning, smält metall och vätskestänk med 3M™ H8 Multisystemsats. Multisystemsatsen innehåller 3M™ H8 Multisystem och 3M™ Visir i WP96-serien. Vårt industrivisir har en mycket robust hjässbygel i termoplast som ger skydd mot slag inom ett brett temperaturomfång. Industrivisiret har en hjässbygel med fem inställningssteg och justerbart pinlock-spänne. Den har även ett unikt system som gör det möjligt att byta visir på några sekunder. Visiret är tillverkat av 1,8 mm tjockt klart polykarbonat och ger utmärkt skydd.
Tack för din förfrågan. Informationen du lämnar på detta formulär kommer att användas för att svara på din förfrågan antingen via e-post eller telefon. Förfrågan besvaras av en 3M-representant alternativt av en av våra auktoriserade affärspartners, med vilka vi kan komma att dela din personliga information i enlighet med 3M:s sekretesspolicy.
Vi har fått ditt meddelande och tittar nu på din förfrågan
En av våra representanter kommer att kontakta dig via telefon eller e-post